SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Koronawirus - przypominamy o zmianach w pracy starostwa
Czwartek  /  02-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 2699

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń przypomina o tymczasowych zmianach w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Oławie i nowym systemie pracy instytucji administracji powiatowej oraz apeluje do mieszkańców o szczególne zachowanie w tym trudnym czasie walki z pandemią koronawirusa

- W powiecie oławskim, podobnie jak w całej Polsce, obecnie walczymy z realnym zagrożeniem wynikającym z trwającej pandemii koronawirusa – informuje starosta oławski Zdzisław Brezdeń. - Wprowadzone ograniczenia i restrykcje już mocno wpłynęły na nasze codzienne życie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wszystkim nam nie jest łatwo. Mamy świadomość, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby dalej walczyć i wygrać z zarazą. Pamiętajmy, że problem pandemii dotyczy każdego z nas. Tylko wspólnie, ponad wszelkimi podziałami, przezwyciężymy olbrzymie trudności związane z realnym zagrożeniem i samym zwalczaniem COVID-19. Doskonale już wiemy, że każdy z nas może paść ofiarą koronawirusa. Ten bezsporny fakt mocno nas Polaków doświadczył, a przez to również połączył. Proszę Państwa o zachowanie zdrowego rozsądku i spokoju. Jeżeli macie taką możliwość, pozostańcie w domu, ograniczcie wyjścia tylko do spraw niezbędnych życiowo.

Możliwość wizyty osobistej i bezpośredniej obsługi w urzędzie i jednostkach organizacyjnych powiatu została ograniczona. Dopuszczalna jest wyłącznie na skutek zaistnienia okoliczności nadzwyczajnych, a decyzja w tym zakresie każdorazowo będzie podejmowana przez pracownika danej komórki po uprzednim telefonicznym umówieniu się, w określonych godzinach, wyłącznie w przypadku spraw pilnych, których nie da się załatwić drogą telefoniczną, pocztą tradycyjną i elektroniczną, bądź poprzez ePUAP. W przypadku wizyty osobistej lub rozmowy z pracownikiem urzędu, bardzo proszę o zachowanie bezpiecznej odległości. Generalnie proszę przemyśleć, czy wizyta osobista w urzędzie jest niezbędna dla realizacji Państwa sprawy – pracownicy starostwa i jednostek podległych odpowiedzą na wszelkie zadane pytania telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.

Przekazuję, że wszystkie służby medyczne i mundurowe, jak również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego, które są przewidziane do walki z koronawirusem, cały czas pracują i monitorują aktualną sytuację w powiecie oławskim. Prowadzimy działania profilaktyczne i prewencyjne. Nikt nie pozostanie bez pomocy, jeżeli takiej będzie potrzebował. To obecnie nasz priorytet. Na bieżąco informuję mieszkańców o naszych kolejnych działaniach i inicjatywach za pośrednictwem strony internetowej powiatu www.starostwo.olawa.pl oraz portalu społecznościowego Facebook. Zachęcam do ich śledzenia! Tam również znajdują się dane kontaktowe i niezbędne numery telefonów poprzez które interesanci mogą kontaktować się z poszczególnymi wydziałami i biurami starostwa.

Dziękuję wszystkim, którzy zaoferowali nam swoją pomoc, wsparcie i zaangażowali się w zwalczanie zagrożenia epidemiologicznego! Jeszcze raz bardzo Was, Drodzy Mieszkańcy proszę, abyście w miarę swoich możliwości, pozostali w domach i przestrzegali wszelkich wydawanych zaleceń, w szczególności tych związanych z ochroną i zapobieganiem pandemii koronawirusa – apeluje szef Zarządu Powiatu.

. . . 

Przypominamy, że Starostwo Powiatowe w Oławie jest zamknięte dla interesantów. Jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach klienci, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z pracownikiem danej komórki urzędu, będą przyjmowani w niżej podanych godzinach.

Uwaga - wejście do Starostwa Powiatowego w Oławie dla klientów znajduje się obecnie w łączniku urzędu, od strony Banku Santander, a obsługa jest realizowana przy specjalnie przygotowanym stanowisku (bezpośrednio przy wejściu).

Przypominamy także o możliwości pozostawienia dokumentów w specjalnie oznakowanych pojemnikach, umieszczonych na zewnątrz starostwa przed wejściem, obok windy (wejście od strony dworca PKS i stadionu).

Przypominamy, że w szczególnie uzasadnionych okolicznościach klienci starostwa, po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym z pracownikiem danej komórki urzędu, będą przyjmowani w niżej podanych godzinach…

… od godziny 10:00 do godziny 12:00


WYDZIAŁ KOMUNIKACJI

tel. 71-301-15-18 - prawo jazdy

tel. 71-301-15-28 - informacja


... od godziny 12:00 do godziny 14:00


WYDZIAŁ GEODEZJI

tel. 71-301-15-59


WYDZIAŁ ARCHITEKTURY I BUDOWNICTWA

tel. 71-301-15-31

tel. 71-301-15-32

 
WYDZIAŁ GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI

tel. 71-301-15-35


WYDZIAŁ OŚWIATY, KULTURY, SPORTU I ZDROWIA

tel. 71-301-15-53

 
WYDZIAŁ OCHRONY ŚRODOWISKA

tel. 71-301-15-57

 
BIURO TRANSPORTU I DRÓG

tel. 71-301-15-24

.............................................................

SEKRETARIAT STAROSTWA

tel. 71-301-15-22

Fot.: Siedziba Starostwa Powiatowego w Oławie

Starostwo Powiatowe w Oławie z lotu ptaka

Obsługa klientów


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ