Nowa jakosc2.png
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Piątek  /  11-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 155

Szanowni nauczyciele i pracownicy oświaty Powiatu Oławskiego!

Zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem wszystkich osób odpowiedzialnych za kształcenie: nauczycieli i pracowników szkół oraz placówek oświatowych. Bycie dobrym nauczycielem wymaga nie tylko wiedzy, doświadczenia i zaangażowania, ale również chęci współpracy z młodym pokoleniem i otwartości na nowe wyzwania, stawiane współczesnemu społeczeństwu.

Trwający rok szkolny 2019/2020 jest bardziej niż poprzednie wymagający dla środowiska związanego z edukacją, w szczególności dla nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych ze względu na zmiany strukturalne związane z kolejnym etapem reformy systemu edukacji, w który - dzięki wspólnym naszym wysiłkom - weszliśmy z sukcesem. Dziś szkoły, dla których organem prowadzącym jest Powiat Oławski, są pełne uczniów i chociaż niewiele jest już wolnych miejsc, to nie wprowadzono w nich drugiej zmiany.

Szanowni Państwo, o sile i przyszłości decyduje dobrze wykształcona kadra, przygotowana do wyzwań nowoczesności, dlatego w centrum zainteresowania naszego samorządu jest uczeń i jego rozwój. Staramy się zatem stwarzać dobre warunki edukacyjne dla młodzieży i dorosłych, dbamy o rozwój infrastruktury oświatowej. Także dzięki Państwa zaangażowaniu i entuzjazmowi, szkoła jest bardziej przyjazna i otwarta, a jakość kształcenia coraz wyższa. Jesteście często pierwszymi i najważniejszymi mistrzami dla młodych ludzi, wzbudzacie w nich szlachetne aspiracje. Docieracie do uczniów z wizją nowoczesnego świata, rozwoju nauki i dziedzin, w których się specjalizujecie. Wskazujecie młodzieży, jak należy szanować Ojczyznę, funkcjonować w społeczeństwie i żyć w rodzinie. W Państwa rękach znajduje się zatem los kolejnych pokoleń Polaków.

Dziś pragniemy serdecznie podziękować za wskazywanie młodzieży autentycznych wartości życia, rozpoznawanie potrzeb każdego ucznia, dbanie o jego rozwój i za codzienny wysiłek w podnoszeniu jakości kształcenia.

Życzymy kolejnych świetnych pomysłów, aby Państwa wiedza i pasja spotykały się z uznaniem i szacunkiem uczniów. Wszystkim pracownikom oświaty w naszym powiecie – czynnym zawodowo i emerytowanym - życzymy także, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów wynagradzały trudy nauczycielskiej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat była dowodem na to, jak ogromną rolę spełniliście w ich życiu. Abyście w pamięci kolejnych pokoleń Polaków pozostali niezapomniani, ukochani i ciepło wspominani po latach. Niech wdzięczna pamięć uczniów będzie dodatkową nagrodą, motywującą do dalszych działań, podejmowanych na rzecz rozwoju polskiej edukacji!

Tadeusz Kułakowski
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU

Zdzisław Brezdeń
STAROSTA OŁAWSKI

W Ośrodku Kultury w Oławie, w piątek 11 października, odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich pracowników oświaty Powiatu Oławskiego. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy szkół oraz placówek oświatowych, prowadzonych przez samorząd powiatowy.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej