Nowa jakosc2.png
liczba zdjęć: 17
Piknik pełen słodkich smaków
Wtorek  /  08-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 78

Pszczelarskie święto odbyło się w niedzielę 6 października na placu parkingowym przed starostwem. Impreza zgromadziła wielu miłośników pysznego i zdrowego miodu. Piknik zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Oławie oraz Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie

Imprezę otworzył prezes Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie Henryk Kłak. Następnie głos zabrał starosta oławski Zdzisław Brezdeń, który podkreślał, że pszczelarstwo przynosi wiele korzyści m.in. dla rolnictwa oraz społeczności całego regionu. Szef Zarządu Powiatu zakończył swoją wypowiedź hasłem imprezy: „Niech nasz powiat miodem słynie”.

Głównym punktem imprezy był kiermasz miodów oraz produktów pszczelich. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas pikniku można było wziąć udział w degustacji miodów i pokazie zwijania świecy z pszczelego wosku. Ciekawą atrakcją była prezentacja procesu pozyskiwania miodu, poprzez umieszczanie plastrów w specjalnej maszynie, zwanej miodarką. W tym roku po raz pierwszy na pikniku gościliśmy przedstawicieli Nadleśnictwa Oława.