SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Koronawirus2.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Biuro rzeczy.png
Lex2.png
Dyzury aptek2.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
Album przyroda powiatu.png
Patronat2.png
RODO5.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
EPUAP.png
Dziennii.png
baner info3.png
ZPP2.png
Baner1.png
grafika
Powiązane galerie:
Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar
Czwartek  /  03-10-2019  /  Ilość wyświetleń: 536

29 września 2019 to historyczny dzień dla policjantów i pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Z inicjatywy samorządowców z powiatu oławskiego jednostka otrzymała sztandar, który w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Tomasz Szymański. Nadanie sztandaru w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej to symbol najwyższego uznania za rzetelną i ofiarną służbę funkcjonariuszy Policji

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, odprawionej w intencji środowiska policyjnego, którą koncelebrował wrocławski biskup pomocniczy, prof. Andrzej Siemieniewski. Następnie uczestnicy uroczystości przeszli na oławski Rynek, gdzie odbył się uroczysty apel z okazji Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W ceremonii, oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Oławie udział wzięli komendanci miejscy i powiatowi województwa dolnośląskiego, byli komendanci powiatowi oławskiej jednostki oraz funkcjonariusze innych służb mundurowych. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło przedstawicieli instytucji współpracujących z oławską Policją, duchowieństwa oraz mieszkańców.

Z inicjatywą nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie wystąpili samorządowcy ziemi oławskiej, zawiązując Honorowy Komitet Ufundowania Sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie, pod przewodnictwem starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia. W trakcie uroczystości odczytano Akt Nadania Sztandaru podpisany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Akt Wręczenia Sztandaru.

Oficjalnego przekazania sztandaru na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oławie, nadkom. Pawła Urbańczyka dokonał Zastępca Komendant Główny Policji, insp. Tomasz Szymański, który powiedział: - Jestem zaszczycony, że mogę uczestniczyć w uroczystościach nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie. Jest to ukoronowanie wysiłków włożonych w umacnianie więzi ze społecznością powiatu oławskiego, a także podziękowanie policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym za poświęcenie oraz za zaangażowanie w codzienną służbę i pracę. Szanowni Państwo, sztandar to symbol najwyższych wartości – honoru, męstwa, dumy i etosu policyjnej służby. Jest również dowodem uznania społeczności lokalnej dla funkcjonariuszy policji za trudną i niebezpieczną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

W ceremonii tej uczestniczył przewodniczący Komitetu Honorowego Ufundowania Sztandaru dla KPP w Oławie, Zdzisław Brezdeń, który podkreślił, że niedziela 29 września 2019, czyli dzień Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie, to historyczne wydarzenie i wielkie święto policjantek i policjantów oraz pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Ale to również niezwykle istotny dzień dla samorządu Powiatu Oławskiego i lokalnej społeczności.

- Sam rok nadania sztandaru jest również symboliczny i niepowtarzalny - obchodzimy bowiem 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. W tym wyjątkowym roku Komenda Powiatowa Policji w Oławie otrzymuje sztandar ufundowany przez mieszkańców, darczyńców i lokalne samorządy – powiedział Zdzisław Brezdeń – przewodniczący Komitetu. - Drodzy Policjanci! Nadanie sztandaru to przede wszystkim uhonorowanie Waszej dotychczasowej trudnej i odpowiedzialnej służby, na rzecz ochrony bezpieczeństwa i zapewnienia porządku publicznego. Jest to wyraz akceptacji i zaufania mieszkańców dla Waszej Jednostki, dowód uznania i wdzięczności. W ten sposób lokalna społeczność pragnie podziękować za Waszą postawę, będącą wzorem rzetelności i szlachetnego działania. Sztandar jest również niezaprzeczalnym dowodem Waszej postawy, sumiennej pracy i wysokiej sprawności operacyjnej. Sztandar jest symbolem coraz ściślejszej współpracy policji, mieszkańców i jednostek samorządu terytorialnego. Będzie mobilizował do jeszcze bardziej wytężonej pracy, w działaniach, mających na celu zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa. Uroczystość nadania i przekazania sztandaru dla KPP w Oławie jest również wyjątkowa osobiście dla mnie, ponieważ stanowi ukoronowanie wielomiesięcznych działań, podejmowanych przez Honorowy Komitet Ufundowania Sztandaru dla KPP w Oławie, któremu miałem zaszczyt przewodniczyć. Dziś, gdy cel naszego działania zostaje osiągnięty, pragnę z całego serca podziękować wszystkim członkom Komitetu oraz osobom, które przez wiele miesięcy działały na rzecz wykonania, nadania i przekazania sztandaru dla KPP w Oławie, oraz przygotowania tego pięknego ceremoniału. Szczególnie dziękuję wszystkim darczyńcom oraz komendantowi powiatowemu Policji - nadkom. Pawłowi Urbańczykowi. Bez ich zaangażowania i wsparcia, realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa. Drogie Policjantki i Policjanci, Pracownicy cywilni KPP w Oławie! Życzę Wam dalszego rozwoju pod opieką otrzymanego i poświęconego sztandaru. Wasza służba i praca przyczyniają się do budowania coraz wyższego poczucia bezpieczeństwa Polek i Polaków. Dziś my wszyscy - mieszkańcy powiatu oławskiego, za sprawą przekazania sztandaru, wyrażamy szczególną wdzięczność Policji, za wkład pracy na rzecz naszego wspólnego bezpieczeństwa i ładu publicznego. Prosimy, abyście w dalszej służbie i poza nią umacniali etos polskiego policjanta – powiedział przewodniczący Komitetu, starosta Zdzisław Brezdeń.

Uroczyste wręczenie sztandaru poprzedziło symboliczne wbicie w jego drzewce gwoździ honorowych. Złożono również podpisy w księdze pamiątkowej. Sztandar poświęcił ksiądz biskup Andrzej Siemieniewski.

Komendant KPP w Oławie nadkom. Paweł Urbańczyk przed wręczeniem chorągwi pocztowi sztandarowemu, zaprezentował go mieszkańcom i uczestnikom uroczystości. Gość honorowy uroczystości, pułkownik Eugeniusz Praczuk, wręczył Komendantowi Pawłowi Urbańczykowi odznakę „Za zasługi dla związku Kombatantów RP i Osób Represjonowanych”.

Uroczysty apel uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Dolnośląskiej Policji wykonując pokaz musztry paradnej. Ceremonię zakończyła defilada z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

Policjanci z KPP w Oławie już mają sztandar

 


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ