Nowa jakosc2.png
Już wkrótce policjanci z KPP w Oławie będą mieli własny sztandar!
Czwartek  /  12-09-2019  /  Ilość wyświetleń: 13

Trwają ostatnie przygotowania związane z uroczystością nadania i wręczenia sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie. Wydarzenie ważne zarówno dla wszystkich funkcjonariuszy, jak i społeczności lokalnej, odbędzie się w niedzielę 29 września. Będzie to wielkie wyróżnienie dla policjantów z KPP w Oławie oraz docenienie ich służby przez mieszkańców powiatu oławskiego

W tym dniu, w Komendzie Powiatowej Policji w Oławie zostanie nadany sztandar, jako symbol zaufania społecznego, tradycji, męstwa, honoru, wierności i ofiarnej służby Ojczyźnie. Uroczystość rozpocznie się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy św. o godz. 14.15 na oławskim Rynku odbędzie się uroczysty apel z okazji Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie w 100. rocznicę powstania Policji Państwowej.

Dlatego też wśród honorowych i pamiątkowych gwoździ, które zostaną w tym dniu wbite w drzewce sztandaru, jeden z nich będzie symboliczny, bo nawiązujący do 100. rocznicy powstania Policji Państwowej, obchodzonej w tym roku. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. postawiło przed ówczesnymi elitami rządowymi szereg niecierpiących zwłoki problemów. Jednym z nich było pilne stworzenie policji, która mogłaby dbać o wewnętrzne bezpieczeństwo młodego państwa. Dlatego, 24 lipca 1919 roku, Sejm RP przyjął ustawę o Policji Państwowej, powołując do życia ważną dla odradzającego się państwa polskiego formację, stojącą na straży bezpieczeństwa obywateli.

Uroczystość przekazania sztandaru dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie będzie ukoronowaniem działań, które od kilku miesięcy podejmuje Honorowy Komitet Ufundowania Sztandaru dla KPP w Oławie, pod przewodnictwem starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia.

Członkowie komitetu, zajmujący się sprawami organizacyjnymi i gromadzeniem funduszy na ten szczytny cel, spotkali się po raz kolejny w dniu 10 września. Informacje na temat podejmowanych działań w okresie od ostatniego posiedzenia przedstawił przewodniczący Honorowego Komitetu Ufundowania Sztandaru dla KPP w Oławie Zdzisław Brezdeń. Sprawozdanie z dokonanych dotychczas płatności i zamówień przeznaczonych na cele organizacyjne komitetu zrelacjonował Sekretarz Komitetu Tadeusz Kułakowski. Informacje dotyczące realizacji dotychczasowej zbiórki darowizn na utworzone subkonto bankowe omówił Henryk Joński – członek Komitetu, prezes Koła Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Oławie. W dalszej części spotkania, wraz z zaproszonym gościem - Komendantem Powiatowym Policji nadkom. Pawłem Urbańczykiem, uczestnicy spotkania uzgodnili koncepcję organizacji uroczystości przekazania sztandaru dla KPP w Oławie, zaplanowanych na niedzielę 29 września.

Przyczyń się do ufundowania sztandaru - Ty też możesz wesprzeć akcję!

- Sztandar jest już gotowy, pięknie wyszyty, został odebrany od wykonawcy i przywieziony do Oławy, ale nadal trwa akcja zbierania kolejnych środków finansowych m.in. przeznaczonych na wyposażenie i umundurowanie obsad pocztu sztandarowego, a także sfinansowanie części kosztów ceremoniału wręczenia sztandaru dla KPP w Oławie - mówi przewodniczący Komitetu Zdzisław Brezdeń. - Dlatego komitet, któremu przewodniczę, nadal realizuje działania zmierzające do zgromadzenia kolejnych środków finansowych, w związku z czym zachęcam wszystkich mieszkańców naszego powiatu, którzy jeszcze nie odpowiedzieli na nasz apel, a mają chęć wsparcia akcji, do dokonywania wpłat w dowolnej wysokości na ten szlachetny cel! Wesprzyjmy przedsięwzięcie i wspólnie przyczyńmy się do ufundowania sztandaru dla funkcjonariuszy i cywilnych pracowników z KPP w Oławie.

Zbiórkę darowizn prowadzi oławskie koło Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych, które otworzyło w tym celu subkonto. Adresem komitetu do korespondencji jest Starostwo Powiatowe w Oławie, ul. 3 Maja 1, 55-200 Oława.

Darczyńcy, chcący wnieść swój udział w uhonorowanie sztandarem oławskich policjantów, strzegących naszego bezpieczeństwa, mogą dokonywać dobrowolne wpłaty na konto:
BS 02 9585 0007 2004 0011 1878 0002,
z tytułem „Sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Oławie”.

- Sztandar będzie uświetniał najważniejsze uroczystości społeczno-patriotyczne. Dzięki niemu możliwe będzie prezentowanie elementów pięknego policyjnego ceremoniału – podsumowuje przewodniczący Komitetu Zdzisław Brezdeń. - Sztandar dla Policji jest to dar wdzięczności od społeczności lokalnej naszego powiatu. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy dar serca i wpłatę na utworzone w tym celu konto bankowe.

Przewodniczący Honorowego Komitet Ufundowania Sztandaru dla KPP w Oławie Zdzisław Brezdeń oraz Komendant Powiatowy Policji nadkom. Paweł Urbańczyk serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców powiatu na uroczystość Nadania Sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Oławie, która odbędzie się na oławskim Rynku w niedzielę 29 września, o godz. 14.15.

Już wkrótce policjanci z KPP w Oławie będą mieli własny sztandar!