Nowa jakosc2.png
XVII spartakiada już za nami
Czwartek  /  12-09-2019  /  Ilość wyświetleń: 54

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, organizowana pod patronatem Starosty Oławskiego Zdzisława Brezdenia, odbyła się w dniu 7 września.

W tym roku ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe, zawody zostały zorganizowane w hali sportowej CKF w Oławie. Pomimo braku dogodnej aury pogodowej, nie brakowało chętnych do uczestniczenia w zabawie.

W spartakiadzie wzięły udział stowarzyszenia i fundacje działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizacje zaprezentowały rękodzieła swoich podopiecznych. Uczestnicy rywalizowali w ośmiu konkurencjach m.in.: rzut beretem, rozpoznawanie kształtów, skok przez skakankę, czy tor przeszkód.

Po zmaganiach sportowych na wszystkich czekał poczęstunek w postaci pysznej grochówki przyrządzonej przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Oławie. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie zapewniło również drożdżówki, grillowane kiełbaski oraz ciepłe i zimne napoje.

Imprezę uświetnił program taneczny w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Oławie oraz wspólny udział uczestników w Zumbie, prowadzonej przez podopiecznego Fundacji „Krok po Kroku” w Oławie. Ponadto Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oławie zademonstrowała specjalne okulary (narkogogle i alkogogle), które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków. Dzięki pomocy Centrum Medycznego „Synexus” można było dokonać pomiaru cukru, ciśnienia tętniczego oraz stopnia nawodnienia skóry.

Na zakończenie imprezy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach sprawnościowych otrzymali medale, dyplomy i nagrody, które wręczał starosta Zdzisław Brezdeń.

Za udział w imprezie dziękują organizatorzy:

• Starostwo Powiatowe w Oławie,

• Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oławie,

• Dom Pomocy Społecznej w Oławie,

• Zespół Szkół Specjalnych w Oławie,

• Koło Polskiego Związku Niewidomych w Oławie,

• Powiatowe Centrum Edukacyjno-Rewalidacyjne w Oławie

• Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Tęcza” w Oławie,

• Fundacja „Krok po kroku” w Oławie,

• Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy Małej,

• Koło Polskiego Związku Głuchych w Oławie,

• Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oławie.

Więcej zdjęć znajduje się na Facebooku starostwa - kliknij, aby obejrzeć!

XVII spartakiada już za nami