Nowa jakosc2.png
Niedziela  /  08-09-2019  /  Ilość wyświetleń: 127

Kolejne promesy, na realizację inwestycji drogowych, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafiły do samorządów na Dolnym Śląsku. Promesy na realizację dwóch zadań, na łączną kwotę 4.337.259 zł, wręczył w dniu 5 września w Sobótce staroście oławskiemu Zdzisławowi Brezdeniowi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Samorząd Powiatu Oławskiego otrzymał dofinansowanie na dwa przedsięwzięcia, które usprawnią układ komunikacyjny w tej części województwa.

Pierwsze zadanie jest już realizowane i dotyczy połączenia Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i miasta Oława z autostradą A4 poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 1560D wraz z wykonaniem obwodnicy miejscowości Chwalibożyce, etap I. W ramach tego zadania o wartości 3.337.414 zł wyremontowany zostanie odcinek drogi o długości 3388 m.

W przypadku drugiego przedsięwzięcia pieniądze zostaną przeznaczone na remont wiaduktu drogowego nad torami PKP w ciągu drogi powiatowej nr 1548D w miejscowości Minkowice Oławskie - ul. Kolejowa wraz z dojazdami. Dofinansowanie dla tego przedsięwzięcia wyniesie 999.845 zł.

W sumie z Funduszu Dróg Samorządowych w tym rozdaniu, na remonty, przebudowy i budowy dróg wsparcie w wysokości ponad 200 mln zł otrzymają: powiaty na 44 inwestycje i gminy na 118 zadań inwestycyjnych.

Fot.: Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu - www.duw.pl