SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Luty 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Biuro rzeczy.png
Lex2.png
Dyzury aptek2.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
Album przyroda powiatu.png
Patronat2.png
RODO5.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
EPUAP.png
Dziennii.png
baner info3.png
ZPP2.png
Baner1.png
grafika
Życzenia z okazji Święta Plonów
Piątek  /  23-08-2019  /  Ilość wyświetleń: 143

Szanowni rolnicy, gospodarze, przetwórcy żywności, organizatorzy dożynek!

Ostatnie dni sierpnia i wrzesień to tradycyjnie okres, w którym dokonujemy podsumowania żniw. Nie ma takiej drugiej działalności, której efekty tak bardzo zależałyby od sił i kaprysów natury. Bywają lata lepsze i gorsze, mniej lub bardziej obfite w plony, ale zawsze okupione ciężką pracą i troską. W złotych kłosach zbóż możemy dojrzeć trud i przeciwności natury, którym musieliście stawić czoła podczas całorocznej ciężkiej pracy. Dożynki są nie tylko świętem mieszkańców wsi, ale naszym wspólnym, bo z efektów pracy rolników wszyscy korzystamy.

Ziemia, będąca warsztatem pracy milionów ludzi, rodzi i karmi, z niej czerpiemy owoce niezbędne do życia. Pieczołowicie uprawiana ma - obok języka i kultury - ogromne znaczenie dla zachowania i utrwalania tożsamości narodowej. Jest naszym naturalnym i najważniejszym narodowym skarbem, dlatego wymaga od nas troski i ogromnej odpowiedzialności. Wieniec dożynkowy i bochen chleba symbolizują wspólnotę i międzyludzką solidarność. Wyrażają wdzięczność Bogu, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi, chociaż tegoroczna susza, niszcząca rezultaty całorocznej pracy, nakładów i wyrzeczeń, niepokoi i przepełnia serca wielką troską.

Od wieków czas zakończenia prac polowych i uroczystości dożynkowe są okazją do wyrażenia wdzięczności za zebrane plony, poczucia dumy z pracy i mądrego wysiłku polskiego rolnika. W imieniu władz samorządowych powiatu oławskiego dziękujemy za umiłowanie ziemi i patriotyzm, za szacunek dla tradycji, religijność i polską gościnność wszystkim, którzy dbają o to, by nie marnowały się owoce pracy rolników i były sprawiedliwie dzielone.

Wszystkim uczestnikom dożynek gminnych i powiatowych życzymy radosnego świętowania w gronie lokalnej społeczności, a także pomyślności i obfitych plonów w kolejnych latach, aby nasza polska wieś z każdym rokiem stawała się zasobniejsza!

Składamy wyrazy uznania za solidną pracę, troskę o polską ziemię i nasze wspólne dziedzictwo. To dzięki Państwu dane jest mieszkańcom cieszyć się z produktów najwyższej jakości, pochodzących z gospodarstw w naszym powiecie.

Tadeusz Kułakowski
PRZEWODNICZĄCY RADY POWIATU

Zdzisław Brezdeń
STAROSTA OŁAWSKI


Żniwa w powiecie oławskim dobiegają do końca. Susza dała się we znaki wielu rolnikom - wpłynęła na obniżenie jakości i wielkości plonów

Dożynki w powiecie oławskim


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ