Nowa jakosc2.png
Magazyn przeciwpowodziowy powiatu oławskiego w nowej lokalizacji
Czwartek  /  01-08-2019  /  Ilość wyświetleń: 191

W zasobach powiatowego magazynu przeciwpowodziowego, mieszczącego się w budynku przy ul. Warszawskiej 22 w Oławie, znajduje się sprzęt i wyposażenie niezbędne do podjęcia natychmiastowych działań w sytuacji zagrożenia powodziowego lub innych zdarzeń mogących negatywnie oddziaływać na bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Wcześniej mieścił się on w magazynie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oławie, przy ul. ks. Kutrowskiego. Do nowej lokalizacji magazyn został przeniesiony i wyposażony w lipcu br

Zgromadzono w nim m.in.: 30 tys. worków powodziowych, 4700 m2 geowłókniny i folii do wzmacniania konstrukcji wałów przeciwpowodziowych, agregat prądotwórczy wraz z masztami oświetleniowymi, pompy wody, osuszacze powietrza, napełniacze worków, łóżka polowe, kotły do przechowywania i transportu żywności, sprzęt łączności bezprzewodowej i odzież ochronną. Koszty przystosowania budynku do tej wielofunkcyjnej działalności w kwocie 700 tys. złotych zostały wygospodarowane ze środków własnych Powiatu Oławskiego.

Obiekt biurowo-magazynowy przy ul. Warszawskiej 22 w Oławie przejęto w 2015 roku od Zakładu Opieki Zdrowotnej w Oławie z inicjatywy starosty oławskiego Zdzisława Brezdenia. Bezpośrednim powodem tej decyzji był brak, w budynkach Starostwa Powiatowego w Oławie, właściwych pomieszczeń na potrzeby archiwum zakładowego oraz pomieszczeń na lokalizację magazynu przeciwpowodziowego. Od 2016 do końca 2018 roku trwały, podzielone na etapy: prace remontowo-budowlane, wyposażanie w nowoczesny system regałów przesuwnych, ogrodzenie i zagospodarowanie terenu, instalacja monitoringu wizyjnego oraz alarmowego systemu przeciwpożarowego.

Pomieszczenia górnej kondygnacji budynku przeznaczono na archiwum zakładowe Starostwa Powiatowego w Oławie i Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie, którego docelowa pojemność to 2 200 mb akt. Z kolei pomieszczenia dolnej kondygnacji obiektu przeznaczono na: powiatowy magazyn przeciwpowodziowy, magazyn depozytów biura rzeczy znalezionych, magazyn sprzętu Powiatowego Zarządu Drogowego oraz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej.

Magazyn BZK