Nowa jakosc2.png
Setne urodziny policji
Czwartek  /  18-07-2019  /  Ilość wyświetleń: 297

Uroczystości związane z jubileuszową 100. rocznicą powstania Policji Państwowej były okazją do wyróżnienia i nagrodzenia osiągnięć funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Oławie oraz wręczenia nominacji na wyższe stopnie policyjne

Powiatowe obchody Święta Policji odbyły się w Oławie w dniu 17 lipca. Był to dla funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z oławskiej Komendy Powiatowej Policji dzień wyróżnień i awansów za dobrą pracę oraz podziękowań dla tych, którzy swoją służbą przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie oławskim. Uhonorowani zostali również policjanci, którzy w tym roku przeszli na emeryturę.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od złożenia kwiatów, przez starostę oławskiego Zdzisława Brezdenia, pod pomnikiem „Niepodległej”. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się około godziny 9.50 przed pomnikiem Losów Ojczyzny. Na placu zebrali się policjanci, pracownicy cywilni KPP w Oławie, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb i instytucji na co dzień współpracujących z policją. Obchody poprowadziła podinsp. Marzena Sypko - naczelnik Wydziału Prewencji, dowódcą uroczystości był kom. Krystian Wiżgała.

O godzinie 10.00 rozpoczął się uroczysty apel. Podczas tej części ceremonii jako pierwszy głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Oławie, nadkom. Paweł Urbańczyk, który podziękował wszystkim policjantom za ofiarną i rzetelną służbę na rzecz lokalnej społeczności. W dalszej części spotkania przybyli goście dziękowali mundurowym i pracownikom cywilnym z Komendy Powiatowej Policji w Oławie i z komisariatu w Jelczu-Laskowicach za dobrą pracę i wzorową służbę.

Za szczególne osiągnięcia w służbie wyróżnieni policjanci otrzymali nagrody od przedstawicieli władz samorządowych. Starosta Zdzisław Brezdeń w imieniu Rady i Zarządu Powiatu podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom KPP w Oławie za dobrą pracę na rzecz społeczności lokalnej i rzetelne wypełnianie obowiązków służbowych, a także wręczył listy gratulacyjne dla 8 mundurowych. Wyróżnienia otrzymali: sierż. szt. Tomasz Kania, st. sierż. Maciej Piasecki, st. post. Karolina Falender, st. sierż. Krystian Monastyrski, mł. asp. Krzysztof Pikuła, sierż. szt. Krystian Okolita, mł. asp. Dawid Obręcki i asp. szt. Robert Żak.

Następnie Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu – insp. Dariusz Wesołowski i Komendant Powiatowy Policji w Oławie – nadkom. Paweł Urbańczyk wręczyli akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczenia resortowe dla wyróżniających się i zasłużonych funkcjonariuszy oraz pracowników z korpusu służby cywilnej.

W samo południe, na nowo wyremontowanym oławskim Rynku, rozpoczął się festyn rodzinny. Podczas tej części uroczystości zapewniono wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz pokaz sprzętu policyjnego.

Przypominamy, że z okazji 100. rocznicy powstania Policji Państwowej zbierane są fundusze na szczytny cel, jakim jest wykonanie sztandaru, którym zostaną uhonorowani oławscy funkcjonariusze policji, wyposażenie w umundurowanie obsad pocztu sztandarowego oraz sfinansowanie kosztów ceremoniału wręczenia wręczenia sztandaru dla KPP w Oławie.

Więcej informacji o sztandarze dla KPP w Oławie znajdą Państwo po kliknięciu w link: https://starostwo.olawa.pl/aktualnosc-1582-sztandar_dla_policji_dar_od.html.

Życzenia z okazji Święta Policji i 100. roczcnicy powstania Policji Państwowej są dostępne po kliknięciu w link (TUTAJ).

Lista odznaczonych i nagrodzonych funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych:

Na stopień komisarza – Piotr Jasiewicz.

Na stopień aspiranta – Krzysztof Grabowski.

Na stopień sierżanta sztabowego – Mariusz Ciszkowicz.

Na stopień aspiranta sztabowego – Tomasz Jarzębski, Miłosz Pelc, Robert Żak.

Na stopień starszego aspiranta – Michał Fiołek, Tomasz Kosowicki, Przemysław Szewczyk.

Na stopień aspiranta – Tomasz Florian.

Na stopień młodszego aspiranta – Szymon Kłapkowski, Adam Sandryk.

Na stopień sierżanta sztabowego – Krzysztof Bigda, Magdalena Chmiel, Adam Hyra.

Na stopień starszego sierżanta – Jacek Ligas, Marek Maciaszczyk, Łukasz Majewski, Krystian Monastyrski, Maciej Piasecki.

Na stopień sierżanta policji – Mateusz Pękalski.

Na stopień starszego posterunkowego – Małgorzata Domańska, Karolina Falender, Marek Kurzawa, Dawid Najduch, Rafał Rakoczy.

Za wzorowe wywiązywanie się z obowiązków komendant Urbańczyk wyróżnił pracowników cywilnych: Stanisławę Skibińską i Katarzynę Kamińską.

Policjanci nagrodzeni przez starostę oławskiego Zdzisława Brezdenia to: aspirant sztabowy Robert Żak, młodszy aspirant Krzysztof Pikuła, młodszy aspirant Dawid Obręcki, sierżant sztabowy Tomasz Kania, sierżant sztabowy Krystian Okolita, starszy sierżant Maciej Piasecki, starszy sierżant Krystian Monastyrski, starsza posterunkowa Karolina Falender.

Burmistrz Oławy Tomasz Frischmann nagrodził trzy osoby: aspirant Wiolettę Polerowicz, aspiranta sztabowego Piotra Szatkowskiego, sierżanta Mateusza Pękalskiego.

Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak nagrodził: młodszego aspiranta Marka Wychowańca, sierżanta sztabowego Michała Chmurę, sierżanta sztabowego Krystiana Grzyba.

Pełniący obowiązku wójta gminy Oława Henryk Kuriata nagrodził: aspiranta sztabowego Przemysława Zawłodzkiego, starszego aspiranta Tomasza Kosowickiego, straszą sierżant Beatę Gabryelską.

Wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski nagrodził: aspiranta sztabowego Andrzeja Górskiego, aspiranta sztabowego Piotra Mroszczyka, sierżanta sztabowego Łukasza Staromłyńskiego, aspiranta Pawła Podgórskiego.