Nowa jakosc2.png
Powiązane galerie:
Czwartek  /  11-07-2019
liczba zdjęć: 33
Remonty na drogach powiatu oławskiego – ciąg dalszy…
Poniedziałek  /  15-07-2019  /  Ilość wyświetleń: 305

W ubiegłym tygodniu zaprezentowaliśmy na stronie internetowej pierwszą część fotorelacji z przeglądu dróg powiatowych. Dzisiaj udostępniamy kolejne zdjęcia obrazujące bieżący stan prac modernizacyjnych realizowanych przez samorząd powiatowy

Przy ulicy Dzierżonia w Oławie niedawno zakończyła się przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1583D o długości 200 metrów. W ramach przebudowy wyrównano i ułożono nawierzchnię z betonu asfaltowego i zbudowano chodnik. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. z Brzegu. Wartość inwestycji wyniosła 265 565,40 zł. Zadanie dofinansowane zostało kwotą 159 340 zł przez oławski zakład firmy DS. Smith Polska.

Dzierżonia

Przebudowywana jest droga powiatowa nr 1565D na odcinku od Jaczkowic przez Siecieborowice do granicy powiatu. W ramach I etapu remontowany jest odcinek o długości 3,730 km. Przebudowa drogi obejmuje poszerzenie istniejącej nawierzchni do szerokości 6 metrów, wyrównanie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni siatką szklaną (3730 mb) oraz ułożenie nowej warstwy ścieralnej z SMA. Na odcinku 148 metrów zbudowane będą chodniki, ponadto oczyszczone zostaną rowy przydrożne, a zjazdy – przebudowane. Powstanie wyniesione przejścia dla pieszych wraz z oznakowaniem aktywnym. Wykonawcą prac jest firma EUROVIA POLSKA S.A. z Kobierzyc. Wartość przedsięwzięcia wynosi 3.255.422,59 zł, a zadanie w 50% finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga Siecieborowice

Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej nr 1933D Zakrzów – granica powiatu – Kotowice. Wyremontowano odcinek o długości ponad 1,4 km. W ramach przebudowy drogi wykonano następujące prace: wyrównano nawierzchnię i ułożono warstwę ścieralną z SMA, zbudowano chodnik po lewej stronie w Zakrzowie (187 mb), wykonano pobocza. Oczyszczono i pogłębiono rowy przydrożne (2681 mb), przebudowano zjazdy. Zostanie także wymienione oznakowanie poziome i pionowe. Zamontowany zostanie radar z aktywną tablicą o zmiennej treści, informującą o prędkości pojazdów. Wykonawcą prac, podobnie jak wyżej wspomnianego przedsięwzięcia drogowego, jest firma EUROVIA POLSKA S.A. Wartość inwestycji wynosi 975 364,44 zł. Zadanie w 50% finansowane jest z Funduszu Dróg Samorządowych.

Kotowice

Na przebudowę drogi nr 1595D w Domaniowie zapisano w budżecie powiatu kwotę 750.000 zł. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „ZURB” s.c. z Borowa, które w przetargu nieograniczonym przedstawiło najkorzystniejszą ofertę, ma czas na realizację przedsięwzięcia do końca października br. W ramach zadania wyremontowany zostanie odcinek o długości 0,5 km. Zakres robót obejmuje m.in. ułożenie nowych krawężników, ścieku z kostki betonowej, obrzeży betonowych oraz wykonanie chodników z kostki brukowej betonowej. Wyrównana będzie istniejąca podbudowa z betonu asfaltowego. Położona zostanie warstwa ścieralna, wykona się kanalizację deszczową oraz wyniesione przejście dla pieszych, a także oznakowanie pionowe, pobocza i trawniki.

Droga w Domaniowie