SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Starosta z wizytą w kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Piątek  /  11-05-2018  /  Ilość wyświetleń: 1134

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń znalazł się w gronie polskich samorządowców, których do rozmów zaprosił premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się 9 maja

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami samorządów lokalnych z zachodniej Polski, aby porozmawiać o największych problemach, z którymi codziennie muszą się mierzyć władze publiczne na poziomie samorządów gmin, powiatów i regionów, a także aby móc efektywnie zaplanować, a później finansować kolejne strategiczne inwestycje.

Problematyka podjętych zagadnień była szeroka, a dotyczyła w szczególności spraw infrastrukturalnych, gospodarczych i społecznych, poruszała także temat sprawnego i efektywnego zarządzania jednostką samorządu terytorialnego. Uczestnicy spotkania pytali premiera o możliwość dofinansowania z budżetu państwa konkretnych projektów, ważnych dla danej społeczności lokalnej.

Starosta Zdzisław Brezdeń mówił podczas spotkania z premierem o pilnej konieczności budowy obwodnicy Oławy i dodatkowej przeprawy mostowej przez Odrę pomiędzy Oławą i Brzegiem oraz wsparcia tych przedsięwzięć z budżetu państwa. Potrzebę tego zadania niezmiennie potwierdza nasilający się od lat ruch tranzytowy przez powiat oławski, z czym wiążą się olbrzymie niedogodności dla mieszkańców naszego powiatu i sąsiednich miejscowości.

W rozmowach z samorządowcami uczestniczyli również Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Rzecznik Rządu Joanna Kopcińska.

Spotkanie z premierem

Spotkanie z premierem

Spotkanie z premierem


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ