SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Obwodnica Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94
Piątek  /  11-09-2020  /  Ilość wyświetleń: 393

Trwają przygotowania do rozpoczęcia realizacji inwestycji w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W naszym regionie obwodnic doczeka się siedem miast, wśród których znajduje się ta, na którą najbardziej czekają mieszkańcy naszego powiatu - obwodnica Oławy w ciągu DK94

Przypomnijmy, Obwodnica Oławy znalazła się wśród projektów realizacji siedmiu obwodnic dolnośląskich miejscowości, które zostały ujęte w opracowanym w Ministerstwie Infrastruktury programie "100 Obwodnic" na lata 2020-2030. Na ogłoszonej w lutym br. liście znalazły się także: obwodnica Głogowa w ciągu DK12, obwodnica Legnicy (DK94), obwodnica Międzyborza (DK25), obwodnica Milicza (DK15), obwodnica Kaczorowa (DK3) oraz obwodnica Złotego Stoku (DK46). 30 kwietnia ogłoszony został przetarg na prace projektowe tj. Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ-R), materiały do uzyskania Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU), elementy Koncepcji Programowej (KP) i Program Funkcjonalno - Użytkowego (PFU).

20 sierpnia GDDKiA wybrała najkorzystniejszą ofertę na realizację opracowania Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z elementami Koncepcji Programowej dla zadania pn. „Budowa obwodnicy Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94”. Łącznie wpłynęło 11 ofert. W przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Sweco Engineering z Krakowa. Firma zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 2 885 223,30 zł brutto. Jeśli od dokonanego wyboru oferty nie wpłynie odwołanie, to jeszcze we wrześniu br. planowane jest podpisanie umowy z wykonawcą. W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP o długości ok. 11 km, którego celem jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z miasta oraz upłynnienie ruchu w kierunku podstrefy Oława WSSE Invest-Park. Inwestycja planowana jest do realizacji w formule "projektuj i buduj" w latach 2026-2029.

– Podstawowym celem budowy obwodnicy Oławy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w mieście z drogi krajowej nr 94. Droga krajowa nr 94 jest drogą alternatywną dla autostrady A4, co w sytuacji występowania wypadków na A4 koncentruje duży ruch w Oławie. Ponadto budowa obwodnicy upłynni ruch do Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Nowo wybudowana obwodnica pozwoli na wyeliminowanie ruchu tranzytowego z Oławy, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta – zaznaczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Inwestycja planowana jest do realizacji w formule „Projektuj i Buduj” w latach 2026-2029. W ramach przedsięwzięcia powstanie nowy odcinek drogi klasy GP o długości ok. 11 km.

Mapa Dolnego Śląska z zaznaczona obwodnicą Oławy

Mapa: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad


 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ