SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Zakończył się remont drogi nr 1544D, przebiegającej przez Biskupice, w gminie Jelcz-Laskowice
Środa  /  19-08-2020  /  Ilość wyświetleń: 253

Dziś, 19 sierpnia, w przeglądzie tej powiatowej inwestycji drogowej uczestniczyli: starosta oławski Zdzisław Brezdeń, dyrektor Powiatowego Zarządu Drogowego w Oławie Wojciech Drożdżal, pracownicy PZD oraz przedstawiciel firmy budowlanej Eurovia Polska z Kobierzyc, która zrealizowała prace

Koszt remontu drogi wyniósł 642.406 zł. Powiat Oławski na realizację przedsięwzięcia pozyskał dofinansowanie w wysokości 481.804 zł (80% kosztów zadania) ze środków Państwowego Funduszu Celowego - Funduszu Dróg Samorządowych. Zadanie dofinansowała Gmina Jelcz-Laskowice dotacją w kwocie 65.000 zł.

Przedsięwzięcie polegało na odnowieniu (remoncie) drogi powiatowej nr 1544D, przebiegającej przez Biskupice Oławskie (gm. Jelcz-Laskowice) do granicy powiatu oławskiego i miejscowości Borucice w województwie opolskim, w pow. brzeskim (km 0+390 – 2+050).

Zakres robót obejmował ułożenie nawierzchni bitumicznej na drodze o długości 1660 metrów (szerokość drogi 5,5 m, czyli dwa pasy ruchu po 2,75 m każdy). Pobocza (strona prawa i lewa) zostały wykonane z materiałów kamiennych o szerokości 1 metra i o grubości 10 cm. Oczyszczono i pogłębiono rowy przydrożne.

- Jednym ze strategicznych zadań, realizowanych z konsekwencją od lat przez samorząd naszego powiatu, jest poprawa jakości systemu komunikacyjnego oraz zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu jazdy osób, przemieszczających się tymi drogami – podkreśla starosta Zdzisław Brezdeń. - Przedsięwzięcia drogowe, realizowane w kluczowych miejscach, przyczyniają się do zwiększenia płynności komunikacyjnej. Wpływa to z kolei na podniesienie poziomu bezpieczeństwa pieszych i kierowców, aktywizację gospodarczą, ruch turystyczny i wzrost atrakcyjności całego powiatu, a w rezultacie na poprawę warunków życia mieszkańców.


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ