Kolejny krok w stronę obwodnicy
Czwartek  /  30-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 441

Jak informuje na swoim facebookowym profilu poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, ogłoszono przetarg na dokumentację projektową obwodnicy Oławy

W ramach zadania wykonawca zrealizuje:

a) Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ-R) dla zadania pod nazwą „Budowa obwodnicy Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94”.
b) Materiały do uzyskania Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU).
c) Elementy Koncepcji Programowej (KP).
d) Program Funkcjonalno - Użytkowego (PFU).

Planuje się, że opracowanie dokumentacji zostanie z zrealizowane w I kwartale 2024 r.

Obwodnica Oławy
W ramach inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP o długości ok. 11 km. Podstawowym celem budowy obwodnicy Oławy jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki koncentruje się w tym mieście. Droga krajowa nr 94 jest trasą alternatywną dla autostrady A4. Ponadto budowa obwodnicy upłynni ruch do Oławskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej. Budowa obwodnicy wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców miasta. Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju. Koszt przedsięwzięcia szacowany jest na około 300 mln złotych.

Inwestycja planowana jest do realizacji w formule "Projektuj i Buduj" w latach 2026-2029.

Źródło: www.facebook.com/Paweł-Hreniak-Poseł.

Obwodnica Oławy