SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Już głosowaliście? Jest szansa na tytuł „Modernizacja Roku”!
Piątek  /  17-04-2020  /  Ilość wyświetleń: 559

Czy już wsparliście dzisiaj swoim głosem przedsięwzięcie Powiatu Oławskiego – termomodernizację budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie?

Wierzymy, że tak, ale uwaga – przypominamy, że oddać głos na termomodernizację z jednej skrzynki mailowej można RAZ NA DOBĘ, a więc głosować możemy każdego dnia! Pamiętajmy o tym jutro i pojutrze. Każdy głos należy potwierdzić kliknięciem linku przesłanego na skrzynkę mailową głosującego.

Zadanie do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” zgłosiło Starostwo Powiatowe w Oławie. W plebiscycie nasz obiekt rywalizuje o tytuł „Modernizacji Roku”. Powoli, ale systematycznie projekt Powiatu Oławskiego przesuwa się w statystykach. Teraz jednak potrzebujmy Waszego WSPARCIA polegającego na oddaniu GŁOSU na to zadanie. Cały proces zajmuje tylko 30 sekund i odbywa się poprzez stronę internetową www.modernizacjaroku.org.pl

Oto bezpośrednie linki do oddawania głosów:

Kliknij ten link z komputera

oraz z telefonu komórkowego

lub ten link z telefonu komórkowego

Głosowanie na tym etapie potrwa do 11 maja br., ale zachęcamy Państwa do oddawania głosów już dziś!

Inwestorem tego proekologicznego zadania, zgłoszonego do dwudziestej czwartej edycji prestiżowego konkursu, jest samorząd Powiatu Oławskiego. W Zespole Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie przeprowadzono największe od wielu lat roboty budowlane. Wartość zrealizowanego projektu, mającego na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, wyniosła 3.457.869 zł.

Nominacja i udział w konkursie dowodzą, że potrafimy remontować i modernizować nasze obiekty na najwyższym poziomie. Przy termomodernizacji obiektu zastosowano nowatorską w skali Polski izolację cieplną ścian zewnętrznych. W tym celu wykorzystano niezwykle efektywną technologię tynku ciepłochronnego, który bardzo skutecznie izoluje cieplnie i akustycznie. Zastosowano także tynk mineralny, który został pomalowany farbą silikonową.

Na to przyjazne środowisku i budżetowi przedsięwzięcie Powiat Oławski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.993.643 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W efekcie termomodernizacji, której projektantem była Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska s.c. Wrocław, a wykonawcą firma Tom-Bud Usługi Ogólnobudowlane z Lewina Brzeskiego, zostały m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach. Wstawiono nowe podokienniki i stolarkę okienną. Przeprowadzono również modernizację instalacji c.o. oraz wykonano zasilania central wentylacyjnych i wentylatorów wywiewnych.

Ogólnopolski Otwarty Konkurs "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku" to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi. Idee jakie przyświecają projektowi to propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

O termomodernizacji Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie piszemy także tutaj - kliknij.


Film promujący termomodernizację ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie jest dostępny poniżej.

ZS w Oławie

Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie


Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ