SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
RK3.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane multimedia:
grafika
Wyświetleń: 1086
Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie
Piątek  /  06-12-2019  /  Ilość wyświetleń: 1273

Efekt termomodernizacji - będzie oszczędniej i cieplej w kolejnej szkole powiatu

Samorząd Powiatu Oławskiego przeprowadził termomodernizację budynku, w którym mieści się Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie. Były to największe od wielu lat roboty budowlane wykonane w tej placówce. Na realizację tego proekologicznego zadania samorząd powiatowy pozyskał środki z funduszy unijnych.

Wartość zrealizowanego projektu, mającego na celu zmniejszenie zapotrzebowania i zużycia energii cieplnej, wyniosła 3.457.869 zł. Na to przyjazne środowisku i budżetowi przedsięwzięcie Powiat Oławski pozyskał dofinansowanie w wysokości 1.993.643 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

W efekcie termomodernizacji, którą wykonała firma Tom-Bud z Lewina Brzeskiego, zostały m.in. ocieplone ściany zewnętrzne i stropodach. Wstawiono nowe podokienniki i stolarkę okienną. Przeprowadzono również modernizację instalacji c.o. oraz wykonano zasilania central wentylacyjnych i wentylatorów wywiewnych.

- Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie jest już ostatnią szkołą, prowadzoną przez samorząd Powiatu Oławskiego, w której zrealizowana została termomodernizacja – mówi starosta oławski Zdzisław Brezdeń. - To ekologiczne przedsięwzięcie przyczyni się do efektywniejszego gospodarowania energią cieplną i w efekcie umożliwi zmniejszenie jej zapotrzebowania oraz zużycia, co wpłynie na optymalizację ponoszonych kosztów eksploatacji. Dodatkowo budynek zyskał nową elewację i tym samym estetyczny wygląd. Przy termomodernizacji obiektu zastosowano nowatorską w skali Polski izolację cieplną ścian zewnętrznych. W tym celu wykorzystano niezwykle efektywną technologię tynku ciepłochronnego, który bardzo skutecznie izoluje cieplnie i akustycznie. Zastosowano także tynk mineralny, który został pomalowany farbą silikonową – dodaje szef Zarządu Powiatu.

Budynek, w którym mieści się Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie, usytuowany jest w byłym kompleksie koszarowym. Jest to obiekt wolnostojący, w całości podpiwniczony, czterokondygnacyjny, o kubaturze 12.300 m3, o konstrukcji nośnej tradycyjnej - ceglanej, z poddaszem i z dachem czterospadowym, krytym dachówką.

Pierwotnym przeznaczeniem obiektu była funkcja militarna. Na przestrzeni lat, w wyniku zawirowań historycznych i zmian geopolitycznych, mieściły się w nim kolejno koszary niemieckie, później polskie, a następnie od 1950 do 1993 roku stacjonowały tutaj wojska Armii Radzieckiej. Ostatecznie plac i obiekty przy ulicy 3 Maja 18e, z przeznaczeniem na szkołę średnią, przekazano w kwietniu 1993 Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Przez ponad dwa lata (1994 -1996) równolegle z zajęciami dydaktycznymi prowadzono prace remontowe. Budynek szkolny uroczyście otwarto 4 października 1996 roku.

Dziś w opisywanym obiekcie znajduje się szkoła średnia, a wiedza jest jedynym orężem, wykorzystywanym w walce o lepsze wykształcenie i przyszłą pracę dla młodzieży. Jednostka nadal jednak nawiązuje do militarnych tradycji, chociażby za sprawą klasy wojskowej, cieszącej się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

 

Film promujący termomodernizację ZS im. Zjednoczonej Europy w Oławie jest dostępny poniżej. Materiał można zobaczyć również na naszym profilu na Facebooku. Zachęcamy do obejrzenia!


ZS w Oławie

Zespół Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

 Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie
 
Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie

 Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Szkół im. Zjednoczonej Europy w Oławie


 

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ