SP OŁAWA

naglowek-cover.png
Baner nagłówkowyBaner nagłówkowyBaner nagłówkowy
Miasto Oława
Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice
Gmina Oława
Gmina Domaniów
Temperatura powietrza
13,8°C
Temperatura odczuwalna
11,4°C
  Wilgotność powietrza
51,0%
  Ciśnienie Atmosferyczne
1 005,5hPa
         Prędkość wiatru
6,1m/s
Kierunek wiatru
W
meteo stacja
meteo
Punkty szczepień w powiecie.jpg
Kolejka KM.png
Portal mapowy.png
Przewodnik.png
Lex2.png
BZK.png
Biuro rzeczy.png
Dyzury aptek2.png
Patronat2.png
Album przyroda powiatu.png
Powiat w liczbach2 - baner.png
PCPR.png
PUP.png
PZD.png
RODO5.png
EPUAP.png
Baner1.png
ZPP2.png
baner info3.png
Dziennii.png
grafika
Powiązane galerie:
grafika
Piątek  /  05-04-2019
liczba zdjęć: 17
Starostwo uruchomiło stacje naprawy rowerów
Wtorek  /  09-04-2019  /  Ilość wyświetleń: 1486

Aby zachęcić mieszkańców powiatu do uprawiania turystyki rowerowej i aktywnego spędzania wolnego czasu, a także promocji regionu jako miejsca atrakcyjnego pod względem turystycznym Starostwo Powiatowe w Oławie uruchomiło, w dniu 5 kwietnia br., trzy urządzenia, dzięki którym mieszkańcy sami naprawią swoje jednoślady

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to urządzenia przystosowane do użycia w przestrzeni publicznej. Posiadają one stalowe linki w owijce PCV, na końcu których zamontowane są narzędzia, dzięki którym dotrzemy bez problemu do rowerowych podzespołów. Stacje posiadają również ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory. Konstrukcja urządzenia pozwala także na wygodne umiejscowienie jednośladu na wspornikach. Stacje posiadają na swojej obudowie kody QR, dzięki którym można skorzystać z instrukcji napraw usterek rowerowych.

Starostwo Powiatowe w Oławie uruchomiło trzy takie urządzenia na terenie powiatu oławskiego. Pierwsze znajduje się nieopodal Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Zjednoczonej Europy w Oławie, przy ul. 3 Maja. Drugie urządzenie w naszym mieście umiejscowione jest na skrzyżowaniu ulic Zacisznej i Iwaszkiewicza. Ostatnia stacja została zamontowana obok Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu-Laskowicach, przy ul. Oławskiej. Oficjalnego otwarcia stacji, w dniu 5 kwietnia br., dokonali starosta oławski Zdzisław Brezdeń i wicestarosta Witold Niemirowski. Koszt trzech urządzeń wraz z montażem wyniósł ponad 12 000 złotych. Całość została sfinansowana z budżetu promocji powiatu.

- Samorząd powiatu oławskiego od dawna rozumie i czuje potrzeby cyklistów. Na naszych drogach budowanych i remontowanych bardzo często pojawiają się ścieżki rowerowe. Kolejnym naszym elementem, który ma ułatwić cyklistom podróżowanie po naszym powiecie są właśnie stacje naprawy rowerów - powiedział podczas spotkania starosta Zdzisław Brezdeń.

Tego dnia głos zabrał również wicestarosta Witold Niemirowski, który mówił m.in. o wydanych przez starostwo przewodnikach rowerowych autorstwa Jacka Bereżnickiego i Wojtka Sienkiewicza. Na każdej stacji zostały naklejone kupony, które upoważniały do otrzymania tej publikacji.

Korzystając z okazji przypominamy, że aby zdobyć przewodnik należy śledzić nasz fanpage na Facebooku (https://www.facebook.com/starostwo.olawa) lub stronę internetową urzędu www.starostwo.olawa.pl. Ogłaszamy tam konkursy, w których nagrodami są m.in. nowe publikacje rowerowe. Dla mniej cierpliwych, dzisiaj premierowo, zamieszczamy przewodniki w wersji elektronicznej (kliknij TUTAJ).

  

 

Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ