Nowa jakosc2.png
Pomiędzy Oławą a Brzegiem powstanie kolejny most na Odrze
Czwartek  /  18-10-2018  /  Ilość wyświetleń: 612

To efekt wspólnych działań powiatów – brzeskiego i oławskiego, na szczeblu rządowym, mających na celu rozwiązanie problemów komunikacyjnych w naszym regionie. 17 października w Brzegu odbyła się konferencja prasowa, podczas której zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Gryga, przekazał podpisany przez wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza program inwestycyjny w sprawie budowy obwodnicy Brzegu i drugiej przeprawy mostowej na Odrze w powiecie brzeskim

W spotkaniu wzięli udział: dyrektor opolskiego oddziału GDDKiA Przemysław Maliszkiewicz, wojewoda opolski Adrian Czubak, burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak oraz starostowie powiatu brzeskiego i oławskiego – Maciej Stefański i Zdzisław Brezdeń. Szef Zarządu Powiatu w Oławie podczas swojej wypowiedzi podkreślił, że stworzenie alternatywnej przeprawy mostowej w powiecie brzeskim, nie tylko pozwoli uniknąć komunikacyjnego paraliżu na styku obu powiatów i województw, ale wpłynie również na aktywizację gospodarczą, ruch turystyczny i wzrost atrakcyjności regionu.

Starosta oławski był mocno zaangażowany w sprawę budowy alternatywnego mostu na Odrze pomiędzy Brzegiem a Oławą. W przeszłości wielokrotnie poruszał ten temat w spotkaniach na szczeblu samorządowym i rządowym. Przykładem takich działań jest wizyta starosty w Ministerstwie Infrastruktury w Warszawie, która odbyła się w dniu 10 października br. Podczas tego spotkania szef Zarządu Powiatu Zdzisław Brezdeń rozmawiał z wiceministrem Markiem Chodkiewiczem o problemach wynikających z nasilającego się ruchu tranzytowego i znaczącego wzrostu liczby użytkowanych pojazdów w naszym powiecie.

Starosta złożył w ministerstwie stosowne pismo z prośbą o przyspieszenie działań w sprawie budowy obwodnicy Oławy i powstania kolejnego mostu na Odrze między naszym miastem a Brzegiem. Ważną kwestią, którą również rozważano podczas rozmów w ministerstwie, było ograniczenie ruchu pojazdów ciężarowych przejeżdżających tranzytem przez Oławę. W tej sprawie będą podjęte działania w GDDKiA oraz DSDiK.

Wizyta w Brzegu

Fot.: Konferencja prasowa w Brzegu.

Wizyta w Brzegu

Fot.: Konferencja prasowa w Brzegu.

Wizyta w Brzegu

Fot.: Starosta brzeski Maciej Stefański i starosta oławski Zdzisław Brezdeń.

Spotkanie w ministerstwie

Fot.: 10 października starosta spotkał się w Warszawie z wiceministrem infrastruktury.

Spotkanie w ministerstwie