Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Rządowe wsparcie dla oławskiego szpitala
Piątek  /  28-09-2018  /  Ilość wyświetleń: 1014

Wizyta wiceministra zdrowia w Oławie

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Król podpisał w dniu 27 września z dyrektorem ZOZ w Oławie Andrzejem Dronsejko umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w oławskim szpitalu. W spotkaniu i rozmowach z wiceministrem uczestniczył starosta oławski Zdzisław Brezdeń

Oławski szpital otrzyma z Funduszy Europejskich 470 000 zł, w ramach unijnego projektu pn. „Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ZOZ OŁAWA”. Przedsięwzięcie będzie polegało na wyposażeniu SOR w oławskim szpitalu w niezbędną dla tej placówki nową aparaturę medyczną: kardiomonitor, respirator, USG oraz aparat do znieczuleń.

Zadanie realizowane jest w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020, OŚ PRIORYTETOWA: IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia, DZIAŁANIE: 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Dyrektor szpitala Andrzej Dronsejko podczas spotkania zaprezentował wiceministrowi zdrowia Zbigniewowi Królowi oraz uczestnikom uroczystości Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz uruchomiony w styczniu br. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Pieniądze przeznaczone dla szpitalnych oddziałów ratunkowych służą szybkiemu i skutecznemu ratowaniu życia. Świadczenia w SOR udzielane są pacjentowi w trybie nagłym – kiedy znajduje się w stanie nagłego zagrożenia życia lub zdrowia. Obejmują również świadczenia dla pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia wymagają niezwłocznego podjęcia czynności diagnostycznych i leczenia.

Realizowane w ostatnich latach przedsięwzięcia sprawiają, że oławski szpital staje się w pełni nowoczesną i spełniającą wszelkie standardy placówką, oferującą pacjentom usługi na najwyższym poziomie.

Fot.: Na zdjęciu od lewej - wiceminister zdrowia Zbigniew Król, dyrektor ZOZ w Oławie Andrzej Dronsejko oraz starosta oławski Zdzisław Brezdeń

Wizyta Wiceministra Zdrowia w Oławie

Fot.: Uczestnicy uroczystości przekazania promesy na zakup sprzętu dla szpitala w Oławie

Wizyta Wiceministra Zdrowia w Oławie