Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Pełnomocnik ministra z wizytą w Oławie
Wtorek  /  26-06-2018  /  Ilość wyświetleń: 881

25 czerwca w sali konferencyjnej oławskiego starostwa spotkali się specjaliści w dziedzinie gospodarki wodnej i ochrony przeciwpowodziowej. Wyjątkowym gościem była Gabriela Tomik – pełnomocnik Ministra Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej do spraw kontaktu z samorządami. Powiat oławski reprezentował starosta Zdzisław Brezdeń

Głównym tematem rozmów była konieczność rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce, a w szczególności warianty modernizacji rzeki Odra. Pełnomocnik ministra opowiadała o korzyściach jakie płyną z wykorzystania żeglugi. Gabriela Tomik, na przykładzie odrzańskiej drogi wodnej, omówiła zyski w obszarze transportu, turystyki, handlu i produkcji, które mogą być dla samorządów szansą i perspektywą rozwoju.

Ważnym punktem spotkania była dyskusja uczestników zebrania. Podczas rozmów poruszono kwestie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w powiecie oławskim oraz omówiono sprawy związane z turystyką wodną. Starosta oławski Zdzisław Brezdeń wspomniał o potrzebie wybudowania dodatkowej przeprawy mostowej na Odrze między Oławą a Brzegiem.

Spotkanie ws. Odry