Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Starosta z wizytą w kancelarii Prezesa Rady Ministrów
Piątek  /  11-05-2018  /  Ilość wyświetleń: 1057

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń znalazł się w gronie polskich samorządowców, których do rozmów zaprosił premier Mateusz Morawiecki. Spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się 9 maja

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami samorządów lokalnych z zachodniej Polski, aby porozmawiać o największych problemach, z którymi codziennie muszą się mierzyć władze publiczne na poziomie samorządów gmin, powiatów i regionów, a także aby móc efektywnie zaplanować, a później finansować kolejne strategiczne inwestycje.

Problematyka podjętych zagadnień była szeroka, a dotyczyła w szczególności spraw infrastrukturalnych, gospodarczych i społecznych, poruszała także temat sprawnego i efektywnego zarządzania jednostką samorządu terytorialnego. Uczestnicy spotkania pytali premiera o możliwość dofinansowania z budżetu państwa konkretnych projektów, ważnych dla danej społeczności lokalnej.

Starosta Zdzisław Brezdeń mówił podczas spotkania z premierem o pilnej konieczności budowy obwodnicy Oławy i dodatkowej przeprawy mostowej przez Odrę pomiędzy Oławą i Brzegiem oraz wsparcia tych przedsięwzięć z budżetu państwa. Potrzebę tego zadania niezmiennie potwierdza nasilający się od lat ruch tranzytowy przez powiat oławski, z czym wiążą się olbrzymie niedogodności dla mieszkańców naszego powiatu i sąsiednich miejscowości.

W rozmowach z samorządowcami uczestniczyli również Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk i Rzecznik Rządu Joanna Kopcińska.

Spotkanie z premierem